![alt](/images/stories/news/ekthesis/laografia1995/ekthesi1995_07.jpg)
Ο Μουσικοχορευτικός Σύλλογος Προσοτσάνης «ο Μέγας Αλέξανδρος» στα πλαίσια του τοπικού πανηγυριού για τον εορτασμό του Προφήτη Ηλία (15-20 Ιουλίου), οργάνωσε λαογραφική έκθεση στην αίθουσα του Συλλόγου τα έτη 1994 και 1995. Έτσι, οι επισκέπτες και οι κάτοικοι της Προσοτσάνης, παράλληλα με τις πολιτιστικές εκδηλώσεις που διοργάνωσε ο Δήμος, είχαν την ευκαιρία να θαυμάσουν διάφορα εκθέματα από είδη καθημερινής...