Greek Albanian Bulgarian Czech Dutch English Estonian Finnish French German Icelandic Irish Italian Norwegian Portuguese Russian Slovenian Spanish Swedish Turkish
Εφημερίδα ΗΩΣ
Ανακοινώσεις :
Είσοδος μελών



  

Επισκέπτες
Έχουμε 83 επισκέπτες συνδεδεμένους

Οι διατελέσαντες Κοινοτάρχες - Δήμαρχοι Προσοτσάνης

1) ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ Ν. ΛΙΑΜΗΣ (1877-)

Διετέλεσε Δήμαρχος Προσοτσάνης

Από Ιούλιο του 1913 έως 16-8-1916

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2) ΑΔΑΜΟΣ Ξ. ΜΑΚΡΗΣ (-1939)

Διετέλεσε Δήμαρχος Προσοτσάνης

Από 15-11-1918 έως 28-11-1920

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

3) ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ Γ. ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ (1886 – 1967) triantafylidis1

Διετέλεσε Πρόεδρος της Κοινότητας Προσοτσάνης

Από 29-11-1920 έως Απρίλιο του 1922

Από το 1924 έως το 1928

Από το 1931 έως το 1934

Από Αύγουστο του 1936 έως αρχές του 1938

Διετέλεσε Δήμαρχος Δήμου Προσοτσάνης

Από 1-3-1947 έως 5-4-1959

Επίσης διετέλεσε Δήμαρχος Δράμας από αρχές του 1938 έως Απρίλιο του 1941

Και Βουλευτής Ν. Δράμας

Από 9-6-1935 έως 17-12-1935

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

4) ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ Ι. ΒΟΓΙΑΤΖΗΣ (1882-1956) alt

Διετέλεσε Πρόεδρος Κοινότητας Προσοτσάνης

Από Απρίλιο του 1922 έως Σεπτέμβριο του 1922






------------------------------------------------------------------------------------------------------------

5) ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΑΘ. ΠΑΠΟΥΛΗΣ (1894 – 1970)

alt

 

Διετέλεσε Πρόεδρος Κοινότητας Προσοτσάνης

Από Οκτώβριο του 1922 έως το 1924

Από το 1929 έως το 1931

Από το 1934 έως Αύγουστο του 1936

Διετέλεσε Δήμαρχος Προσοτσάνης από της αναγνωρίσεως της  Κοινότητας Προσοτσάνης σε Δήμο  από  20-1-1946 έως  28-10-1946.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

alt6) ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Κ. ΒΟΥΛΤΣΙΑΔΗΣ (1892-1960)

Διετέλεσε Πρόεδρος Κοινότητας Προσοτσάνης

Από αρχές του 1938 έως Απρίλιο του 1941

Από Ιανουάριο του 1945 έως 5-4-1945





------------------------------------------------------------------------------------------------------------

7) ΗΛΙΑΣ ΠΑΠΑΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ

Διετέλεσε Πρόεδρος Κοινότητας Προσοτσάνης

Από Οκτώβριο του 1944 έως Ιανουάριο του 1945

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

8) ΑΛΕΚΟΣ ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ

Διετέλεσε Πρόεδρος Κοινότητας Προσοτσάνης

Από 6-4-1945 έως 20-1-1946

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

alt9) ΑΛΚΙΒΙΑΔΗΣ Β. ΡΙΖΟΣ

Διετέλεσε Δήμαρχος Προσοτσάνης

Από 29-10-1946 έως 28-2-1947







------------------------------------------------------------------------------------------------------------

10) ΣΤΑΥΡΟΣ Στ. ΑΦΩΞΕΝΙΔΗΣ (1932-)

Διετέλεσε Δήμαρχος Προσοτσάνης

Από 6-4-1959 έως 5-7-1964

Από 1-1-1983 έως 31-12-1986

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

alt11) ΧΡΗΣΤΟΣ Σ. ΣΑΚΑΡΗΣ (1915 – 1998)

Διετέλεσε Δήμαρχος Προσοτσάνης

Από 6-7-1964 έως 10-8-1967

Από Ιούνιο του 1975 έως 31-12-1982





------------------------------------------------------------------------------------------------------------

12) ΣΤΕΡΓΙΟΣ Δ. ΧΑΤΖΟΠΟΥΛΟΣ (1938-)

Διετέλεσε Δήμαρχος Προσοτσάνης

Από 21-8-1967 έως Νοέμβριος του 1967

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

13) ΑΛΚΙΒΙΑΔΗΣ Χ. ΚΑΡΑΚΑΣΗΣ

Διετέλεσε Αναπλ. Δήμαρχος Προσοτσάνης

Από Νοέμβριο του 1967 έως Ιούλιο του 1968

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

14) ΝΙΚΟΛΑΟΣ Λ. ΦΕΓΓΑΡΙΔΗΣ (1924-)

Διετέλεσε Δήμαρχος Προσοτσάνης

Από Αύγουστο του 1968 έως Σεπτέμβριο του 1974

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

15) ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΟΥ

Διετέλεσε Δήμαρχος Προσοτσάνης

Από 1-10-1974 έως Ιούνιο του 1975

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

alt16) ΠΕΡΙΚΛΗΣ Α. ΓΑΪΤΑΝΗΣ

Διετέλεσε Δήμαρχος Προσοτσάνης

Από 1-1-1987 έως 31-12-1990

 

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

alt17) ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Ν. ΡΑΓΙΑΣ (1930-)

Διετέλεσε Δήμαρχος Προσοτσάνης

Από 1-1-1991 έως 31-12-1998

 

 

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

alt18) ΓΕΩΡΓΙΟΣ Κ. ΜΑΚΡΗΣ (1953-2007)

Διατέλεσε Δήμαρχος Προσοτσάνης

Από 1-1-1999 έως 6-11-2007

 

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

alt19) ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ Π. ΦΑΤΡΑΛΗΣ

Διετέλεσε Δήμαρχος Προσοτσάνης

Από 15-11-2007 έως 31-12-2010

 

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

alt20) ΑΓΓΕΛΟΣ Σ. ΛΥΣΣΕΛΗΣ

Διατελεί Δήμαρχος Προσοτσάνης

Από 1-1-2011 έως σήμερα

 

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ΠΗΓΕΣ:

-         «Η Προσοτσάνη μέσα από την ιστορία» ΓΕΩΡΓΙΟΥ Κ. ΒΟΥΛΤΣΙΑΔΗ

-         ΑΡΧΕΙΟ ΔΗΜΟΥ ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ

 


 
Radio ΗΩΣ


Ανοίξτε τον player σε νέο παράθυρο
(για καλύτερη ακρόαση)

Εδώ ακούτε μόνο παραδοσιακή μουσική!

Που βρίσκεται η Προσοτσάνη
greece_brown_glass


alt

Αποκτήστε το Βιβλίο Ημερολόγιο του Συλλόγου


stamps

Αποκτήστε τα συλλεκτικά γραμματόσημα του Συλλόγου

youtubelogo
κλικ εδώ για video


facebook